Citat:
Ursprungligen postat av thompaboy
Fan vad ballt, stort lycka till! Ska bli spännande att följa!
|
Tack! Du vill inte göra mig sällskap?
Citat:
Ursprungligen postat av Lars Brinkhoff
Minst två nollor för mycket!  Men lycka till!
|
Äsch då. Man måste pröva gränserna ibland.

Tack!
Citat:
Ursprungligen postat av spoon
Häftigt
Kul att du går till långdistans och Brinken till kortdistans.
|
Ja vad hände där egentligen? Rätt otippat.
Citat:
Ursprungligen postat av Poxeman
Så jäkla coolt! Ska bli riktigt intressant att se ditt upplägg, många långrundor framöver misstänker jag...
|
Vad kul att du också tycker det. I och med maran har fokus flyttats över allt mer till långpass men nu gäller det att fortsätta trappa upp. Långrundor, långrundor, långrundor.
Citat:
Ursprungligen postat av Rasco
Låter som ett riktigt mongo-race.  Fy fan. Har du några mängdmål med veckorna eller blir det på känsla?
|
Haha. Jag vill ogärna sätta upp mängdmål eftersom jag redan har lite för lätt att pressa mig när jag egentligen borde låta bli. Tänker bara köra på känsla men det vore inte alls orimligt att trilla upp på 100km/vecka tycker jag när jag räknar på det i all hast.
Beror också helt på hur kroppen svarar, gäller att känna efter ännu mer än tidigare. Om jag och mängd inte fungerar är det bara att trappa ner tills det känns bra.