Räknade precis efter vad jag gjort av med på en månad på hemköp: 1800 kr
Trodde jag låg 500 kr lägre, sen tillkommer maten jag äter ute. Lunch varannan dag och fika för 20-30 kr per dag så kanske 1000 kr till.
Inte lustigt att jag har dåligt med pengar om jag gör av med 2500 kr per mat.
Jag lagar mycket mat ska tilläggas, inte mycket färdig mat alls. Mycket pasta, ris och potatis med kött och kyckling.