GET IN THERE AND GIVE ME SOME HEAT!
Muskelgrupp: Ben
Målsättning: Köra igenom benen igen, lite lättare/fler reps
Motivation: Helt klart mycket bra! Ville till och med slicka på stålet när jag kom till gymet
böjstängerna upptagna och en snubbe var tvungen att ha böjracket för att lägga ifrån sig sin stång som han körde marklyft i på 60 kg... men för helvete!! %&¤!"%&£€@£€/&!¤# ... höll på att flexa trapsen och roida loss på han, men han var typ 2ggr större än mig och hade triceps
frontböj i smithhelvete, ATG, ej bälte
1 set [ 8 x 10 kg ]
1 set [ 8 x 50 kg ]
1 set [ 4 x 60 kg ]
1 set [ 6 x 70 kg ]
1 set [ 6 x 70 kg ]
1 set [ 6 x 70 kg ]
ajaj, fastnade i bottenläget och sträckte mig duktigt i ljumsken
1 set [ 6 x 70 kg ]
bit ihop
hack squat, omvända, favorit!
1 set [ 10 x 50 kg ]
1 set [ 10 x 80 kg ]
1 set [ 10 x 80 kg ]
1 set [ 10 x 80 kg ]
fruktansvärt lätt här idag, andningen är problemet
benspark
1 set [ 10 x 40 kg ]
1 set [ 10 x 70 kg ]
1 set [ 10 x 70 kg ]
1 set [ 10 x 70 kg ]
GNNNNNNNNNnnnnnnnnnnn tungt sista, fick skrika lite
stående vadpress
1 set [ 10 x 70 kg ]
1 set [ 10 x 90 kg ]
1 set [ 10 x 90 kg ]
1 set [ 10 x 90 kg ]
långsamt, strikt, full kontakt
SUMMERING:
Rätt OK pass, körde igenom benen, hade bra pump och fick bra kontakt. Inser att jag har lättare att bygga utsida lår genom böj/hack, men jag är för stel för att stå med benen tätt ihop och måste börja köra sjukt mkt mer benspark då knästräckaren släpar i förhållande till utsida lår.
Sträckte mig duktigt i frontböjarna, fastnade i bottenläget och började pressa för kung o fosterland för att ta mig upp. Sträckte ljumsken deluxe, men det gav faktiskt med sig lite när jag körde på mer, så jag bet ihop och bortsåg från det. No mercy.
Mera benträning. Mot 100 i frontböj.