Hej,
Bad min käre mor köpa hem äggvita från willys då jag tänkte börja göra min frukost i blendern(?) istället. Och hon blev förvånad hur det kunde vara så billigt 32kr för 1l äggvita, hon tyckte det var konstigt och att de måste vara mycket billigare än att köpa ägg då gulan ändå slängs i många fall, någon som har räknat på detta?
Och vad tycker ni om detta "shake på mornarna"
1 banan/1dl frysta bär( bara för smakens skull)
1dl ägg vita ( gör ändå ingen smak )
2dl havregryn
2dl sojamjölk (är laktosintolerant, tycker om den mer än laktosfri också)
bör jag tillsätta protein pulver? Då jag vill ligga på 2g/kroppsvikt, deffar just nu.
Tacksam för alla svar!