Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum
Gå tillbaka   Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum > Träning > Allmänt Forum

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-11-28, 19:43   #1
Danne2k
Registered User
 
Danne2ks avatar
 
Reg.datum: Jan 2009
Ort: Luleå
Inlägg: 4 752
Praktik hos privat sjukgymnast i Stockholmsområdet?

Chansar lite och kastar ut en tråd här också.

Går Sjukgymnastprogrammet termin 3 på Luleå Tekniska Universitet. I början på nästa år har vi praktik (VFU) och jag letar just nu runt bland privata mottagningar/kliniker i stockholm (med omnejd) eftersom jag fick en så dålig placering i våran lottning och riskerar att hamna i Kalix/Kiruna/Gällivare om allt skiter sig.

Vi har ju en del sjukgymnaster på forumet så om någon antingen driver en egen mottagning eller jobbar på en privat mottagning som kan tänka sig att ta emot en student så får ni gärna hoja till eller skicka PM, skulle uppskattas!

Är ni ej sjukgymnaster men känner till någon annan privat klinik så får ni gärna dela med av det också.

Gäller främst vecka 4-8 nästa år, endast privata mottagningar, ej tex. vårdcentraler kopplade till landstinget (fast privata vårdcentraler funkar).

Tack!

Senast redigerad av Danne2k den 2012-11-28 klockan 19:46.
Danne2k är inte uppkopplad   Svara med citat


Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
Copyright 2015, Kolozzeum (TM)