Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum
Gå tillbaka   Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum > Träning > Diet, Deff & Fettminskning

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-03-18, 21:27   #1
DeluX
Registered User
 
DeluXs avatar
 
Reg.datum: Mar 2012
Ort: Norrköping
Inlägg: 19
Fettminskning?

Hejsan!

Är ny här på forumet och tänkte lägga in mitt fösta inlägg , och hoppas på att ni kan hjälpa mig

Är så att jag har börjat på en diet för ungefär en månad sen. Nu är det så att jag inte riktigt kan köra mage riktigt ordentlig på grund av en njurtransplantation. Är det så att man inte bränner lika mycket fett på dom ställen där man inte har lika mycket muskler på ?

Sen är det så att mitt ena bröst inte riktigt vill utvecklas som det andra , får liksom inte nån direkt form på det. Fast jag ser en stor skillnad på det andra. Känner att det är lite irriterande. Eller borde det komma med tiden ju mer jag går ner i vikt och bränner ?
DeluX är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2012-03-19, 00:56   #2
dentar
Registered User
 
Reg.datum: Nov 2010
Inlägg: 24
Fett kan du inte punktförbränna, det försvinner över hela kroppen, altså vill du ha slankare mage så är det ner i fett overall som gäller, det med bröstet är nog enklare att få en syn på om du slänger upp någon bild, men som mental hjälp på vägen: ju smalare man blir desto större skillnad syns det per / kg fett du går ner, bara kämpa på!
dentar är inte uppkopplad   Svara med citat


Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 14:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
Copyright 2015, Kolozzeum (TM)