Citat:
Ursprungligen postat av TotteShaped4Life
Självklart beror det på sötningsmedel. Man måste ju vara dum i hela huvudet om man inte fattar att sötningsmedel är orsaken. Jag lever farligt. Nu när jag vet ska jag även övertyga min hjärtläkare om att detta var orsaken, men han hävdar med en åsnas envishet att det är ärftligt med mina LDL-nivåer. Men jag tror på dig Langster. För som du skriver det är fan 100%. Stensäker evidens.
|
Om du läst mina inlägg på forumet så är jag knappast någon anhängare av konspirationsteorier kring sötningsmedel eller kost i allmänhet.
Men ditt inlägg blev faktiskt lite ”lustigt”. Inte för att jag anser att din hjärtattack var lustig på något sätt.
Meeen vem vet, finns det ett sammanhang? Det känns inte som att du är rätt man att argumentera motsatsen, om det nu är så att du varit storkonsument och evidensen kring ett ev. sammanhang börjar hopa sig.
Jag har inte brytt mig om att kontrollera några fakta, jag är bara en observatör i det här fallet.