Visa ett inlägg
Gammal 2011-11-10, 21:46   #92
kLaskaLas
Registered User
 
kLaskaLass avatar
 
Reg.datum: Sep 2010
Inlägg: 122
Citat:
Ursprungligen postat av Bänkbjörnen Visa inlägg
En stark, ung man, må jag säga.
Grymma stats för att vara 93a, förutsatt att det är rent.

Imponerande av så pass ung kille att köra med ben, det är få 18-åringar som gör det. De flesta kommer ju till gymmet och slänger sig vid bänkpressen, failar lite hantelcurls och avslutar med mage och en gainar på det.

Får man fråga vad du äter? Ser ingenting vad du äter någonstans.

Hur är dina utförande på mark och knäböjen?

Imponerad oavsett.
Tack så mycket

Brukar inte skriva in här vad jag äter men kanske kan börja göra det då. Jag äter ganska mycket men har inte direkt något bestämt matschema, så vet inte direkt hur mycket kalorier jag får i mig. Men ligger på kaloriöverskott eftersom jag går upp i vikt. Och dricker 1-2 gainers varje dag också. Ska försöka gå upp till 85kg till jul-nyår ungefär och väger nu 79-80. Kanske skulle försöka räkna ut hur mycket kalorier jag behöver och så men vart kan man göra det någonstans?

Ben tycker jag är rätt kul, spelade hockey förut och då körde vi mycket knäböj i gymmet när vi hade fys så har fortsatt med ben nu när jag börjat gymma mer seriöst. Kör ganska djupa böjar eller 90 grader.

Kan försöka fixa film på både knäböj och marklyften så man kan se mina utförande där
__________________
kLaskaLas träningsjournal


Senast redigerad av kLaskaLas den 2011-11-10 klockan 21:52.
kLaskaLas är inte uppkopplad   Svara med citat