Visa ett inlägg
Gammal 2006-11-19, 17:57   #9
pejo
Registered User
 
pejos avatar
 
Reg.datum: Jul 2006
Ort: Mölndal
Inlägg: 2 218
Citat:
Ursprungligen postat av Stumpis
HA, ännu en i min aktningsvärda ålder! Välkommen hit!
Tack! Ja åldersfördelningen här på kollozeum verkar ju inte vara som i det vanliga livet. Där känner jag ju mig fortfarande ung.

Citat:
Ursprungligen postat av Stumpis
Stark är du oxå, det får mig att gissa att du inte bara underhållstränat din kropp under de två år du nu hållt igång med styrketräningen? Hur stor skillnad är det på din styrka nu och då?
Stark vet jag inte riktig, tja allt är väl relativt. Jag hade nog varit ganska stark om jag tränat hela tiden från det att jag var 14.
Jag har nog ökat ganska mycket i alla övningar sedan jag bestämde mig för att satsa på styrketräning igen. Trots ett femårigt uppehåll så var det ändå inte som att börja om från noll och dessutom ökade jag väldigt mycket i början. Det sista året har ökningstakten dock varit ganska långsam.
__________________
Journal
pejo är inte uppkopplad   Svara med citat