Tror inte det har att göra med att det är en kopia att den nu stannar på svart skärm..
Har du uppdaterat något, installerat nån ny hårdvara, program, drivrutin el dyl? Det går ju stänga av autostart på tjänster från recovery console isf.
Provat att köra systemåterställning? Alltså i menyn där du väljer mellan de olika felsäkert lägena och normal start, så brukar det ju finnas ett alternativ att återställa senast fungerande konfiguration. Det kan ibland lösa sådana problem.
Det kan väl kanske vara ett hårdvaruproblem också. Man kan ju prova plocka ur hårdvara som inte är nödvändig och se ifall det går bättre då.
Vet inte annars vad det kan vara riktigt. För jag uppfattade det som att den visat att den börjar ladda windows innan svarta skärmen kommer? Annars låter det som bootproblem och de brukar ju gå att fixa isf.
|