Jag har räknat ut att jag äter för 1584kr i månaden, är det billigt eller dyrt tycker ni? nån mer som har räknat ut så man kan jämföra?
Jag har inte räknat med godis/läsk och sånt.
Citat:
per vecka:
kyckling 227 kr
ägg 28 kr
musli 17,5 kr
pulver 65 kr
ris 17 kr
mjölk 9 kr
bröd 15 kr
Bananer 17,5 kr
|
(Om jag äter ägg och mjölk istället för kyckling på kvällen sparar jag 140kr/månad + det blir mer fett=mer kcal)