Trück och Rage innehåller ju iofs kreatin... så skulle säga nån utav dom. Rage har funkat riktigt bra för mig iallafall.
__________________
Träning är kärnfysik.
Citat:
Ursprungligen postat av rainbow87
Alltså det ska folk veta, styrketräning är inget lekstuga. Det krävs mycket kunskap innan man sätter sin fot på ett gym, annars är det bye bye efter någon månad...
Citat:
Ursprungligen postat av Nelson81
jag skulle kunna dra min pung genom 10 míl av krossat glas bara för att höra kwon fjärta genom en walkie talkie. så sexig är han
Körde kreatin när jag började träna, funkade toppen i kanske 4~ månader sen hjälpte det inte ett skit kändes det som. Köpte då rage, funkade och funkar fortfarande galant Man blir riktigt pigg och får bra explosivitet tycker jag
__________________ You can call me the remix; Finsk, Rysk och Svensk
Vilket kosttillskott (tycker du) är bäst för explosiviteten?
TRüCK?
Rage?
Kreatin?
Vad?
Länka gärna om det redan finns en tråd specifierad på just explosivitet.
Vad exakt är du ute efter med bättre explosivitet? Tyngre vikter eller nått annat?
Tror att många kommer svara på frågan genom att svara på vad som gav dem bättre styrka eller bättre tryck, och jag antar att det inte är det vill ha som svar?
Vågar jag gissa att du är basketspelare? Jag tänker då nämligen på ditt namn som alluderar till Wilt Chamberlain. Vad jag har förstått så skall kreatin vara det bästa för att hoppa högre och i allmänhet öka sin explosivitet.
Koffein ger nog mer effekt på explosiviteten om det endast är en ansträngning du ska göra. Sett på lite längre sikt så kan nog kreatin hjälpa dina framsteg något.
rage före träning. lite extra kreatin monohydrat i gainern som jag tar direkt efter träningen. tar även monohydrat dagarna jag inte tränar för att hålla uppe nivån i musklerna, denna kombo funkar riktigt bra för mig. får bättre tryck och orkar köra på en hög nivå längre tid dessutom så somnar jag inte på gymmet tackvare koffeinet i ragen