Körde ett
gympass i förrgår på jobbet. Blev bröst, axlar och armar. Körde rätt många reps så blev inga värre vikter men ett helt okej pass 2,5/5. Bra för att va på arbetstid.
Orientering 3,6km i mycket kuperad terräng och dessutom väldigt stenigt. Mina fotleder höll måttet typ halva runden sen va hälarna som tvålar i en tvålkopp, ingen styrsel alls. Sprang och vinglade, halkade massor med gånger, snubblade och till slut drog jag mig i rätt bra. Skar upp delar av handen på kompassen, skrapade upp knät, bröt en nagel osv

egentligen inte så kul men på nått vis är det lite komiskt. Nageltrång hade jag dessutom...
Tiden blev mäktiga 55minuter och årets sämsta runda. Men det va väldigt fint i skogen, hade regnat före start och sen kika solen fram så det blev lite lätt dimma som låg över tjärn och mossar. Sen fick jag ju 55minuters träning istället för en halvtimme som det varit på slutet. Plats 12/19 sluta jag på så det va väl inte så illa ändå.