Citat:
Ursprungligen postat av Hemul
Har legat på ett kaloriunderskott i mer eller mindre 6 mån, har totalt tappat 15 kg men sedan en vecka tillbaka har jag ätit lite väl lite. Har inte ätit dåligt men såpass lite att jag snabbt tappat 2 kg på alltså knappt en vecka. Har känt mig lite tom i kroppen och kände därför att jag skulle "fylla på" och vad händer?
Jag går och köper en kebabpizza och en nuggetstallrik med pommes och lyckas på nå jävla vänster trycka i mig allt. Är helt otroligt proppmätt. Måltiderna var inte små, utan stora turkpizza-storlekar.
Då undrar jag... Hur kommer min kropp reagera på detta? Lär ju ha fått i mig helt sinnessjuka mängder fett från kebaben, osten, pommes, nuggetsen, m.m.
Det jag inbillar mig över är att just för att jag fått i mig mycket fett kommer jag inte att ha "fyllt på" kroppen alls, utan det kommer bara sätta sig som överflödigt fett.
|
Det gjorde dig förmodligen gott fysiskt och dina hjärnspöken är något du bör jobba med.