Citat:
Ursprungligen postat av jockzon
Vad är bra grejer att stoppa i sig då? troligtvis blir det 2 kycklingfileer tyckte också det lät lite lite till middagen. alltså ungefär 400g kyckling. eller så får det bli mer ris.
|
Jag önskar att jag besatt kunskapen att tala om för dig hur du ska fördela dina 800 kcal, tyvärr gör jag inte det. Om du lägger dig på ett så lågt energiintag tycker jag dock att du bör ta reda på det, annars riskerar du bara att förlora en stor del muskelmassa, få någon form av näringsbrist och gå vrålhungrig hela dagarna och därefter tappa motivationen och disciplinen.
Med så pass mycket cardio bör du tappa kilon relativt fort även om du trycker i dig 2000 kcal om dagen. Ju mer du äter desto mindre behöver du bry dig om att allt du äter är bra, du kommer ändå att täcka upp dina behov. Cola och winerbrödsdieten kanske inte är något att förespråka dock.