Citat:
Ursprungligen postat av Edinio
Jag undrar hur ni lyckas så bra med er deff inför tävling osv. Jag har själv deffat 2 gånger båda gångerna har jag inte lyckats komma ner till den fettprocenten så att jag vart nöjd och båda gångerna har resulterat i att jag gått upp allt på några månader:/
Vad för knep använder ni, hur gör ni ? ge mig alla tips och råd ni kan.
|
1. Första gången/gångerna tror man oftast att man har mer muskler och mindre fett än vad man egentligen har. Ju tidigare man inser detta desto bättre.
2. Efter upprepade deffningsförsök så finner man förmodligen sätt att deffa på som gör tillvaron mer dräglig. Det kan vara livsmedelsval, när man äter och hur mycket per gång. Det kan vara hur man kan träna och aktivera sig för att inte bli för hungrig (eller trött och seg, korkad och omotiverad). Detta är ofta väldigt individuellt.