Visa fullständig version : Fel på msn?
Är det fler än jag som inte får igång msn?
Mycket störande *gah!*
TcAnders
2007-04-12, 18:31
Svar ja!
// Anders
får heller inte igång det.
Då får det bli lite FFX istället :D
MSN fungerar utan problem uppe i norr iaf :p
Blir lite zelda: twilight princess för mig, *whistle*
funkar inte här...kommer inte in på hotmail heller mycket störande då jag väntar på viktigt mail!!
hobbitar
2007-04-12, 18:37
Fungerar men hotmail funkar inte
Det är alltid fel på msn ja, bara lite mer än vanligt just nu.
Min msn funkar perfekt. Min hotmail har krångat hela dagen men nu är den igång igen
Förutom att typ ingen kör jabber/gtalk, men nu skulle visst Joost använda jabber också om jag minns rätt, så det blir kanske lite större. Det saknar ju lite funktioner men protokollet är väl rätt flexibelt så man kan väl göra i princip vad som helst via det tror jag så om det blir tillräckligt välanvänt kommer det ju komma klienter som kan mer.
http://www.joost.com/
hobbitar
2007-04-12, 18:45
Ni som ej har fungerande MSN får gärna PM:a mig.
(om ni vill berätta något dvs)
Förutom att typ ingen kör jabber/gtalk, men nu skulle visst Joost använda jabber också om jag minns rätt, så det blir kanske lite större. Det saknar ju lite funktioner men protokollet är väl rätt flexibelt så man kan väl göra i princip vad som helst via det tror jag så om det blir tillräckligt välanvänt kommer det ju komma klienter som kan mer.
http://www.joost.com/
If you can't beat them, join them! Google tar över världen.
Kan vi inte bara göra en tråd "MSN funkar inte idag heller" så slipper folk göra nya trådar varje gång skiten inte startar?
Ni som ej har fungerande MSN får gärna PM:a mig.
(om ni vill berätta något dvs)Annars kan de ju adda dig på ICQ... Det fungerar ju trots allt =P, och brukar alltid göra :)
Kan vi inte bara göra en tråd "MSN funkar inte idag heller" så slipper folk göra nya trådar varje gång skiten inte startar?+100
Lite knasig fråga, här sade den att den inte kunde ansluta till servern, är väl inte så troligt att det är lokalt strul om det brukar fungera =P
Varför kan inte alla mina kontakter ligga under icq istället? De på msn syns bara lite då och då. Men de är ju tyvärr flest.
If you can't beat them, join them! Google tar över världen.Err, är väl inte så svårt att beata gtalk? Typ allt annat äger det väl? Det är väl messenger eller än mer icq/aim de borde joina isf.
Men man kan ju alltid hoppas att jabber blir tillräckligt populärt, men jag tvivlar, finns ju knappt någon utveckling på det heller som det är nu.
Varför kan inte alla mina kontakter ligga under icq istället? De på msn syns bara lite då och då. Men de är ju tyvärr flest.Bara att vägra msn så ;D, gjorde jag förr, men sedan fick jag ju regga varje gång jag fann något ragg ;/, sämst :S
Kan vi inte bara göra en tråd "MSN funkar inte idag heller" så slipper folk göra nya trådar varje gång skiten inte startar?
Hater.
Boom Boom Fire!
mjo msn e rätt fattigt igentligen
Bara att vägra msn
De skulle reducera mina kontakter i adium med 90% och och bland de finns alldeles för bra folk för att jag ska våga mig på något så radikalt.
De skulle reducera mina kontakter i adium med 90% och och bland de finns alldeles för bra folk för att jag ska våga mig på något så radikalt.Är de tillräckligt bra får de väl anpassa sig ;D
Bara fjortisar / ingen nörd med värdighet har ju ENBART msn.
Jag kör också adium, och just nu har jag 2 kontakter från ICQ, 2 från jabber/gtalk och 0 från MSN online, så jag vet inte vad du snackar om ;D, kan det bli mindre än så? =P
Hade problem med mitt, men nu funkade det.
Emil_Larsson
2007-04-12, 19:34
Funkar inte för mig heller..
Fram med rakbladet och börja skära sig
Lelle Pelle
2007-04-12, 20:09
Nabs, flytta till norr så slipper ni alla problem.
alltså seriöst, jag behöver kolla min mail NU. jag ser att jag fått ett mail och från vem men jag kan inte komma åt det. det är pengar på spel..
alltså seriöst, jag behöver kolla min mail NU. jag ser att jag fått ett mail och från vem men jag kan inte komma åt det. det är pengar på spel..
Använder man hotmail för seriösa kontakter så får man faktiskt skylla sig själv...
slog aldrig av det till att börja med :<
Använder man hotmail för seriösa kontakter så får man faktiskt skylla sig själv...det är ju inte så att pengarna har fastnat i uppkopplingen.. alla former av mail kan krascha ibland.
det är ju inte så att pengarna har fastnat i uppkopplingen.. alla former av mail kan krascha ibland.
Faktum kvarstår dock ;)
Faktum kvarstår dock ;)Exakt, risken är väl att saker sorteras bort som spam o så? Eller att man råkar ta bort dem själv =P
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.