Visa fullständig version : påverkas proteinbalansen?
Om jag är ute och inte ätit på 3-4 timmar.. och sen tar ett äpple för de är det enda jag har med mig. Påverkas då proteinbalansen nåt av detta äpple? För runt träning påverkas den ju av kolhydrater men de kanske den inte gör i "vanliga" fall? För isf skulle man lika gärna kunna strunta i äpplet under deffen i detta exempel, eller vad säger ni?
Hoppas ni förstår vad jag menar iaf!
Kan inte svara på frågan, men dessa (http://www.kolozzeum.com/product_info.php?cPath=26&products_id=105) är utmärkta om man, som i ditt fall är iväg någonstans.
Kan inte svara på frågan, men dessa (http://www.kolozzeum.com/product_info.php?cPath=26&products_id=105) är utmärkta om man, som i ditt fall är iväg någonstans.
Där det står "Näring/Bar" menas det för 1 tablett? isf verkar det nice att ta med sig ;) Varför har ingen sagt det förut? *rolleyes*
Klaga inte krilleh :D ja va å jobbade i sundsvall igår, käkade inte på 12 timmar, sen påvägen hem åt vi en hamburgetallrik som låg runt 99% fett kändes de som *rolleyes* Jag kan inte fått ut mkt utav träningen dagen innan, det känner jag av idag..:(
Men hamburgertallriken var god va? :eating:
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.