Logga in

Visa fullständig version : Varför köpa kesella?


The Draf
2005-03-31, 09:50
När det är så mkt billigare att köpa kasin. 3,77 kr / portion för fairings 2kg burk istället för 12 kr / kesella burk. Å då är det ungefär lika mkt protein, runt 30 g.

King Grub
2005-03-31, 09:53
Man kanske vill äta mat istället för att dricka näringslösning. Vad är nästa steg? Dropp? Billigt och effektivt.

TrasMannen
2005-03-31, 10:04
Man kanske vill äta mat istället för att dricka näringslösning. Vad är nästa steg? Dropp? Billigt och effektivt.

Hmmm, skulle va perfa. Kan man köpa sånhär dropp, eller måste man meka ihop en garagelösning?

The Draf
2005-03-31, 10:09
Man kanske vill äta mat istället för att dricka näringslösning. Vad är nästa steg? Dropp? Billigt och effektivt.


Haha, det vore ju guldvärt på nätterna.

Peter
2005-03-31, 10:16
Du verkar ha grymt bra rabatt på Sloow Protein iaf. Grattis.

King Grub
2005-03-31, 10:21
Hmmm, skulle va perfa. Kan man köpa sånhär dropp, eller måste man meka ihop en garagelösning?

Mr Irony, meet Mr Sarcasm. http://img.photobucket.com/albums/v11/Styles421/Emoticons/thumbup.gif

abjorn
2005-03-31, 10:23
kesella ihoprörd med fun light och lite bär är 100x godare än vilken proteindrink som helst.

aliquis
2005-03-31, 11:09
framförallt är det ju mer energi, annat än protein och vitaminer o mineraler i kesellan.

Solle
2005-03-31, 16:39
Därför man köper Kvar på Lidl, 500g för 7.90 :thumbup:

Rockhard
2005-03-31, 16:43
Därför man köper Kvar på Lidl, 500g för 7.90 :thumbup:

Den kostar 6.90 här ;) . Äter en varje dag.

mmmCay
2005-03-31, 16:46
När det är så mkt billigare att köpa kasin. 3,77 kr / portion för fairings 2kg burk istället för 12 kr / kesella burk. Å då är det ungefär lika mkt protein, runt 30 g.

Nej inte pulver, det är inte mat. Men ost, kan vara billigare än båda kesella och kaseinpulver.

Kostar osten 60kr/kg, får man 5g protein till varje krona. Jämför gärna med hur många gram protein man får från kasella eller kaseinpulver :)

HenrY
2005-03-31, 18:06
Äter jämt kesella eller keso till kvällsmål! *popcorn*

Metal_boy_
2005-03-31, 18:21
Därför man köper Kvar på Lidl, 500g för 7.90 :thumbup:

Precis. Dessutom så blir man mätt, det blir man inte av en drink.