Visa fullständig version : Små OL-skor
Det kan ju inte vara bara jag i hela världen som vill ha OL-pjuck men har mindre fötter än storlek 36. Var köper alla små kinesiska och ryska barn sina skor? Någon som sitter på ett bra tips?
Do-win säljer 35 i alla fall, även om de är något mer budget än adidas osv.
Har haft dem. Det var lite för hög klack på dem, och de var något stora. Ffa breda.
Nitrometan
2012-03-05, 09:40
Jag hittade denna recension från USA om Adidas Power Lift Trainer: http://wlshoes.com/review/adidas-powerlift-trainer/
De finns här för 90 dollar (plus frakt): http://www.shopadidas.com/product/mens-weightlifting-power-lift-trainer-shoes/SN823?cid=G45630&cm_mmc=CJ-_-2429140-_-5418678-_-New+Product+Catalog
Men efter lite letande så verkar inte Adidas iaf göra skor i mindre storlek än 36. :(
Rogue Fitness säljer en sko som tillverkas av Do-Win och den verkar finnas i små storlekar, kostar 119 dollar (plus frakt). Det är bara Rogue Fitness själva som säljer den: http://www.roguefitness.com/rogue-weightlifting-shoes.php
(just nu verkar de små storlekarna vara slut i lager, men testa att maila dem och se)
Här är en recension av skon: http://wlshoes.com/review/rogue-2010-do-win-weightlifting-shoe/
Nitrometan
2012-03-05, 09:45
Wei-Rui var tydligen ytterligare ett kinesiskt märke.
http://cdn.shopify.com/s/files/1/0040/6302/products/sweetbitch1_large.jpg
Jag hittade dem hos en amerikansk butik, men de verkar inte finnas i mindre än 37?
Nitrometan
2012-03-05, 09:52
Ristosports!
De gör OL-skor från storlek 34. Kolla med dem.
LG Thunder för 119 dollar + frakt: http://www.ristosports.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=123
http://www.ristosports.com/images/Pink2RS-5620.jpg
Här är kontaktsidan: http://www.ristosports.com/index.php?main_page=contact_us
Risto Sports.
I storlekstabellen börjar de t.o.m. på storlek 33. http://www.ristosports.com/index.php?main_page=page&id=11
Japp, mailade Risto sports igår för att kolla att de skickar till Sverige. Tack.
FinnPower
2012-03-05, 12:29
Goodlift (Tjeckien) har skor från strl 34 för 80 €. De skickar inom Europa. Flera i vår klubb har dem och är nöjda. De kommer nog att sälja på bänk-VM.
http://www.goodlift.cz/nabidka.asp?lan=en
http://www.goodlift.cz/obrazky/botysb.jpg
http://www.goodlift.cz/obrazky/botysw.jpg
Anett_LS
2012-03-05, 14:51
http://www.chinakettlebell.com/show.asp?/proid=2100_/title=Woman_weightlifting_Shoes.html
Vad med rååååååååsa mini?
Spartan (www.kettlebells.nu) säljer dessa skor i Sverige, men på hemsidan enbart från storlek 37. De kanske tar in om någon frågar snällt :)
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.