Visa fullständig version : kolabönor
är kolabönor bra efterträningskolisar eller innehåller dem för mkt fett så upptaget blir föör långsamt? på innehållsförteckningen står det iaf socker,stärkelsesirap,kondenserad mjölk,veg.fett osv..
jättetacksamt om nån vet fettprocenten ca på dessa godsaker?
King Grub
2003-11-11, 19:02
Det är säkert helt okej. Fettprocenten har jag ingen aning om, men sockerinnehållet lär överväga massivt. Jag har också fått något av en kolamani på sistone - Pingvinstänger med kolsmak = :hbang:
Snapphanen
2003-11-11, 19:31
tycker inte ni att det blir lite dyrt med godis efter passet varje gång? Har iofs köpt feta burkar men ändå....
King Grub
2003-11-11, 19:32
Originally posted by Snapphanen
tycker inte ni att det blir lite dyrt med godis efter passet varje gång? Har iofs köpt feta burkar men ändå....
Smakar det så kostar det.
Nitrometan
2003-11-11, 22:01
Precis. Vill man ha resultat får man betala.
Snapphanen
2003-11-11, 22:52
Jo... iofs.. och det finns fan inget bättre än efter att man kommit hem från både jobb och ett hårt pass att sätta sig.. väga upp och kränga 100 g stabila skummnappar och en choklad-protein-drink och slå på farmen:naughty:
aaaaaaahh då kan ja fortsätta mumsa kolabönor efter träningen utan dåligt samvete dåå:thumbup:
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.