Logga in

Visa fullständig version : bränna underhudsfett?


elajto
2010-01-27, 20:16
lite kort info; jag fyller 18 om 1 månad är ca 180cm lång, har inte vägt mig på riktigt länge men skulle tippa kring 78-85kg är lite rund om magen:P

Jag har börjat tränar nu i ca en månad~ och jag skulle behöva lite tips på hur jag ska få fina magrutor, d.v.s bränna underhudsfett och få magmuskler. Men jag vill fortfarande fortsätta träna övriga kroppen.
Skulle behöva tips på kaloriintag hur ofta jag ska äta och vad osv.. jag är ny på dethär med träning skulle upskatta seriösa svar och hjälp :)

Per B
2010-01-27, 20:20
Börja med att lägga några timmar på att läsa igenom gamla forumtrådar. Samma frågor som du ställer ställs om och om igen.

chrilledude
2010-01-27, 20:26
Kaloriunderskott..

Läs deffguiden!

Lycka till.

Anton Fräs
2010-01-28, 03:00
Deffguiden, räkna lite på energiintag om du vill. Annars kan du göra det enkelt för dig och dra ner på maten generellt och äta lite mer protein. Fortsätt gärna fråga i tråden när du läst lite mer :)