Visa fullständig version : Zack Kahn - nytt IFBB-proffs
Vann supertungvikten och overallen på Brittiska Mästerskapen i helgen och blev därmed proffs. Kan nog bli ganska farlig redan nästa år, 258lbs/117kg ska han ha vägt:
http://i36.tinypic.com/nnuzae.jpg
http://i37.tinypic.com/2l9td6p.jpg
http://i33.tinypic.com/2pydhxh.jpg
http://i36.tinypic.com/25jbo7c.jpg
http://i33.tinypic.com/9bb49u.jpg
Ett freak med bra linjer och hårdhet, imo. Låt oss hoppas att han inte förstår sin fysik genom att lägga på sig 20kg och öka sitt midjemått med 15cm.
Fredrik_S
2009-10-19, 16:09
VLåt oss hoppas att han inte förstår sin fysik genom att lägga på sig 20kg och öka sitt midjemått med 15cm.
Det har han ju redan gjort...
Det har han ju redan gjort...
Vad exakt ville du ha sagt med det inlägget?
Ja, han har vägt mindre än 97kg och haft en midja som var 15cm mindre än vad den är i dagsläget. Det är korrekt.
Mass-Tech
2009-10-19, 16:19
Mer ben kunde behövas.
Grymt ju!
Han hade en väldigt lustig min på sista bilden :)
killenigrillen
2009-10-19, 16:22
Grymt ju!
Han hade en väldigt lustig min på sista bilden :)
Tror han har jävligt mycket överläpp bara
Kan bli intressant att se hur det kommer gå för Kahn, han har ju hyfsade linjer, dock tycker jag han har grymt fula armar (biceps) på dubbel bicce posen på första bilden.
Han ser ju nöjd ut i alla fall.
Hm kan kanske bli något. Känns dock inte helt jämn, helt proportionell, även på den här sizen. Fölr mig ser armarna lite för stora/bra ut, men det kanske är hela arm/axel-paketet kontra bröst/ben. Bakifrån ser det mer jämnt ut.
Inge Enveten
2009-10-19, 16:55
WTF?
var hittade du bilderna?
WTF?
var hittade du bilderna?
RXmuscle tror jag dom låg på, kanske MD.
Inge Enveten
2009-10-19, 17:15
RXmuscle tror jag dom låg på, kanske MD.
hmmmmmm jag har letat och uppdaterat både igår och idag i en enorm väntan på att få se bilderna
tack för posten!
Ruskigt stora biceps :) Mycket kött, bakifrån ser det dock "smalt" ut nertill
RXmuscle tror jag dom låg på, kanske MD.
http://www.fivosphotography.com/galleries.aspx?galid=29
Gillar fysiken, lite blockig och oslipad än, men ge det nåt år och killen kan bli riktigt vass.
Sen tycker jag bilderna var lite trista, färgen var katastrof så det blir fläckigt och ljuset på honom faller på ett osmickrande sätt.
Me like... anyways.
Tror han har jävligt mycket överläpp bara
Jag tror han behöver en rejäl mustasch, hade sett ballt ut med.
mystic[-_-]
2009-10-19, 18:22
Han har varit hypead länge så var på tiden att han vann nu :P
Koettman
2009-10-19, 19:15
Visst jobbade han med Neil Hill i år? Tycker han ser mer slipad ut trots att han har kvar wow-faktorn.
Visst jobbade han med Neil Hill i år? Tycker han ser mer slipad ut trots att han har kvar wow-faktorn.
Japp.
Jag blev positivt överraskad faktiskt måste jag säga, trodde inte att han skulle vara varken så hård eller tight runt midjan.
grovf! :) skönt face också ;)
Gillar fysiken överlag men lite för små pecs och för "smal" bröstkorg (framifrån) kontra de megastora axlarna och armarna. Lite gyno också va?
Degpekka
2009-10-19, 21:33
Det var ju ingen 2a på 270kg iaf + att han fick pass... inte alls imponerande.
Äntligen får man säga, mkt bra kille som jag såg fick upp ögonen för ett par år sedan då det sades att han skulle börja samarbeta med Dorian Yates för att få han över atlanten men vet ej vad som hände mer med det. Träffat Zack för längesen men redan då tyckte jag att han hade iaf en bra inställning & han verkar att ha kört på som vanligt ändå om jag tycker att proffskortet kommer för sent för honom men han är ju som bekant inte den förste europe som har/haft det problemet.... Kroppen ser iaf stabil ut men han behöver nöta benen för att stabilisera för överkroppen, påminner lite om en viss Wolf för ett par år sedan...
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.