Visa fullständig version : En rolig sida om tillståndet i Sverige
Nitrometan
2007-09-12, 19:24
En amerikan försöker sig på att förstå Sverige genom att skoja till det lite.
http://www.faktume.se/
Haha, störtskön sida. Har suttit och fnissat som en nervös flicka i en kvart nu.
HAHA :laugh:
http://www.faktume.se/permalink/2007/08/13/Sony_Ericsson_Agrees_to_End_Merger_and_Form_Two_Co mpanies_Ericony_and_Sonsson.html
Tack Nitro, detta var precis min typ av humor (det vill säga: roligt).
Musselbank
2007-09-12, 20:53
Ah, så the onioneskt! Tack.
Eagle Eye Cherry har fått en son: ''Beaver Nose Apricot''
:laugh:
http://www.faktume.se/permalink/2007/09/10/Overweight_man%E2%80%99s_Second_Life_cyber_charact er_loses_15_kilos_in_cyber_gym.html
haha skön inställning till sitt levende :D
Pudzianovski
2007-09-12, 21:37
Hahaha :laugh:
http://www.faktume.se/permalink/2007/08/13/Carolina_Kluft_Knocks_Self_Unconscious_with_Pre_co mpetition_Face_Slap.html
HAHA :D
Pudzianovski
2007-09-12, 21:40
http://www.faktume.se/permalink/2007/09/03/Flag_Burning_in_Pakitstan_Big_Boost_for_Swedish_Ec onomy.html
:D
hahavaffan
2007-09-12, 21:41
Eagle Eye Cherry har fått en son: ''Beaver Nose Apricot''
:laugh:Hahaha det var faktiskt jävligt ball
Riktigt underhållande.:thumbup: Gillar brevet till faddersystern i Darfur.
http://www.faktume.se/permalink/2007/09/05/Brev_till_min_faddersyster_i_Darfur.html
"Hoppas att det går bra för dig där borta i Darfur och att du kan köpa en massa fina saker för de 100 kr som min mamma och pappa skickar till dig varje månad. Du borde vara glad, för jag får inte så mycket i månadspeng förrän jag fyller nio nästa år. Vilken sorts godis köper du oftast för pengarna? Tycker du om sådana där små röda hjärtan som är lite mjuka och sega?"
Tack, den sidan fungerar perfekt som ett sömnpiller såhär sena kvällar.
NiXPhoenix
2007-09-13, 17:17
Riktigt underhållande.:thumbup: Gillar brevet till faddersystern i Darfur.
http://www.faktume.se/permalink/2007/09/05/Brev_till_min_faddersyster_i_Darfur.html
"Hoppas att det går bra för dig där borta i Darfur och att du kan köpa en massa fina saker för de 100 kr som min mamma och pappa skickar till dig varje månad. Du borde vara glad, för jag får inte så mycket i månadspeng förrän jag fyller nio nästa år. Vilken sorts godis köper du oftast för pengarna? Tycker du om sådana där små röda hjärtan som är lite mjuka och sega?"
Hihihi.
"...Min pappa sa att vi hade tur att snickaren bara tog 120 000 kr för jobbet. Och han sa att det var ett under att de blev färdiga i tid för man vet ju hur snickare och elektriker och rörmokare kan vara, kommer inte i tid och pratar bara i sina mobiltelefoner hela tiden och ska hela tiden "bara hämta något" i byggvaruhuset medan man betalar dom på löpande nota..."
"Bara" 120 000. :D
Sheogorath
2007-09-13, 17:32
Riktigt tråkigt faktiskt. :(
NiXPhoenix
2007-09-13, 17:36
Riktigt tråkigt faktiskt. :(
Inte då!
Nej, alla har olika humor, sen är det olika vad man uppskattar olika dagar också.
Den här tyckte jag var skön i alla fall.
Överviktig man gläds åt sin "Second Life"-alter egos viktnedgång på 15 kg
Publicerad Sep 10, 2007, 0:02
Överviktig man gläds åt sin
Ljungby – Lars Bengtsson har kanske inte så stark karaktär när det gäller att gå ner i vikt, men Tony28, hans macho cyberpersonlighet i Second Life har det.
"Tony28 har tränat på gymet ungefär fem dagar i veckan," sa Bengtsson medan han smaskade i sig en påse grillchips i datorrummet i sin källare. "Tony28 inlede sin träningssäsong med kaloribrännande distansträning, sedan övergick han till bodypump, och de senaste veckorna har han lagt in mer tung viktträning. Jag är verkligen imponerad av vad han har åstadkommit."
Bengtsson har gått upp cirka fem kilo sedan han började hålla på med Second Life, men Tony28 har gått ner 15 kilo. Som Bengtsson ser på saken är det ändå 10 kilo i rätt riktning.
Sheogorath
2007-09-13, 19:12
Ok den var rätt kul ;)
http://www.faktume.se/permalink/2007/08/13/Man_on_long_term_sick_leave_wins_Vatternrundan.htm l
Motala – Sjukskrivne Marcus Broomberg kammade hem sin första seger vid årets Vätternrunda genom att fullfölja det 300 km långa distansloppet på strax under åtta timmar. Den 32-årige brevbäraren från Växjö har inte kunnat arbeta på över två år på grund av kronisk smärta i ländryggen, nacken och benen.
:D
bertbert
2007-09-14, 07:07
:laugh:
Flaggbränning nytändning för svensk export till pakistan (http://www.faktume.se/permalink/2007/09/03/Flag_Burning_in_Pakitstan_Big_Boost_for_Swedish_Ec onomy.html)
:hbang:
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.