Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum
Gå tillbaka   Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum > Tävlingsforum > Styrkesport > Allmänt - Styrkelyft

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2014-01-18, 08:49   #31
sweetkarolina
I can haz teabag?
 
sweetkarolinas avatar
 
Reg.datum: Apr 2005
Ort: Örebro
Inlägg: 6 060
Miia tävlade på Lag-SM i SL klassiskt (men i "utrustnings-laget") och gjorde:

1 Miia Grändås Örebro KK 51,45 125,00 77,50 160,00 362,50 455,63 poäng
sweetkarolina är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-01-18, 10:33   #32
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 220 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,939
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
5. Nina Eriksson 54,50 Kiruna AK 150,24
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 485 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 414,5 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
8. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
9. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
10. Ellinor Svensson 83,45 Sundbybergs TK 402,5 kg
11. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 402,5 kg

150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
4. Riitta Liimatainen 59,30 Örebro KK 150 kg
5. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
6. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
7. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
3.. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
4.. Emelie Pettersson 100,70 Södra TK 110 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 106 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 182,5 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1.Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
2. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
3. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 448,13
4. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
5. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
6. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
7. Kristine Almroth 51,40 Jönköping SK 434,58
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 114,60
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-01-18, 10:56   #33
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,939
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
5. Nina Eriksson 54,50 Kiruna AK 150,24
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 485 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 414,5 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
8. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
9. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
10. Ellinor Svensson 83,45 Sundbybergs TK 402,5 kg
11. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 402,5 kg

150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
4. Riitta Liimatainen 59,30 Örebro KK 150 kg
5. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
6. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
7. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
3.. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
4.. Emelie Pettersson 100,70 Södra TK 110 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 106 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 182,5 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1.Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
2. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
3. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 448,13
4. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
5. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
6. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
7. Kristine Almroth 51,40 Jönköping SK 434,58
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 114,60
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-01-19, 11:24   #34
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,939
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
5. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 485 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 414,5 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
8. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
9. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
10. Ellinor Svensson 83,45 Sundbybergs TK 402,5 kg
11. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 402,5 kg

150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
4. Riitta Liimatainen 59,30 Örebro KK 150 kg
5. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
6. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
7. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
3.. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
4.. Emelie Pettersson 100,70 Södra TK 110 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 106 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 182,5 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
2. Miia Liimatainen 50,55 Örebro KK 452,27
3. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 448,13
4. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
5. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
6. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
7. Kristine Almroth 51,40 Jönköping SK 434,58
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 114,60
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-02-02, 14:47   #35
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
5. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 492,5 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 414,5 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
8. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 405 kg
9. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
10. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
11. Ellinor Svensson 83,45 Sundbybergs TK 402,5 kg
12. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 402,5 kg

150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 160 kg
4. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
5. Riitta Liimatainen 59,30 Örebro KK 150 kg
6. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
7. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
8. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
9. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 112,5 kg
3. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
4. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
5. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 106 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 182,5 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
2. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
3. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 448,13
4. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
5. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
6. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
7. Kristine Almroth 51,40 Jönköping SK 434,58
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 405,28
10. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 62,45 Kalmar AK 114,60
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 54,30 Göteborg KK 102,46
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706

Senast redigerad av Anders77 den 2014-02-02 klockan 14:52.
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-02-17, 13:58   #36
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
5. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 492,5 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 427 kg
5. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Erika Gustafsson 111,60 Lessebo Styrkeklubb 412,5 kg
8. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
9. Ellinor Svensson 83,65 Sundbybergs TK 407,5 kg
10. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 405 kg
11. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
12. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
13. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 160 kg
4. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
5. Erika Gustafsson 111,60 Lessebo Styrkeklubb 157,5 kg
6. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
7. Riitta Liimatainen 59,30 Örebro KK 150 kg
8. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
9. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
10. Ellinor Svensson 83,65 Sundbybergs TK 150 kg
11. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
12. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 112,5 kg
3. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
4. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
5. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 106,5 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
4. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 182,5 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 464,77
2. Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
3. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
4. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
5. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
6. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
7. Kristine Almroth 51,40 Jönköping SK 434,58
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 405,28
10. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 115,92
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 54,30 Göteborg KK 102,46
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-02-20, 21:54   #37
Farmarn
Registered User
 
Reg.datum: Feb 2010
Inlägg: 73
Maria Johansson har böjt 200kg ska kolla vad hon vägde senare..
Farmarn är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-02-23, 20:19   #38
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
Citat:
Ursprungligen postat av Farmarn Visa inlägg
Maria Johansson har böjt 200kg ska kolla vad hon vägde senare..
När var det? På vilken tävling?
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-05-18, 00:00   #39
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
6. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 517,5 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 70,80 Öjeby AK 210 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
9. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
10. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
11. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
12. Elina Rönnqvist 71,20 Öjeby AK 508,90
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
4. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
5. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
6. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 492,5 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 KG
4. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 427 kg
5. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
6. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
7. Erika Gustafsson 111,60 Lessebo Styrkeklubb 412,5 kg
8. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
9. Ellinor Svensson 83,65 Sundbybergs TK 407,5 kg
10. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 405 kg
11. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
12. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
13. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 103,50 Södra TK 180 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 160 kg
4. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
5. Erika Gustafsson 111,60 Lessebo Styrkeklubb 157,5 kg
6. Riitta Liimatainen 61,70 Örebro KK 152,5 kg
7. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
8. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
9. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
10. Ellinor Svensson 83,65 Sundbybergs TK 150 kg
11. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
12. Erika Gustafsson 113,75 Lessebo Styrkeklubb 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
2. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 112,5 kg
3. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
4. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
5. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 106,5 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
3. Marie Tunroth 71,40 Jönköpings SK 185 kg
4. Marilea Nordström 103,05 Täby AK 183 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
6. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
7. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 464,77
2. Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
3. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
4. Kristine Almroth 52,00 Jönköpings SK 445,67
5. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
6.. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
7.. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
8. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
9. Emelie Pettersson 104,40 Södertälje AK 405,28
10. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 115,92
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 54,30 Göteborg KK 102,46
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-05-26, 17:25   #40
Chorizo
Registered User
 
Chorizos avatar
 
Reg.datum: Sep 2013
Ort: West side
Inlägg: 1 114
Lite resultat från serie 2. Sofia loft 464,77 poäng klassiskt styrkelyft. Hon fick 104.00 poäng i bänken också...
Chorizo är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-05-26, 20:46   #41
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 530 kg
6. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 212,5 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4.Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 150 kg
5. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 519,96
9. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
10. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
11. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
12. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 158,45
4. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
5. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
6. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
7. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 495 kg
2. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 kg
4. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 427 kg
5. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
6. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 417,5 kg
7. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 417,5 kg
8. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 412,5 kg
9. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
10. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
11. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 405 kg
12. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
13. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
14. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 104,95 Södertälje AK 185 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 167,5 kg
4. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 160 kg
5. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
6. Riitta Liimatainen 61,70 Örebro KK 152,5 kg
7. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 152,5 kg
8. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
9. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
10. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
11. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg


100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 120 kg
2. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
3. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
4. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
5. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 106,5 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 190 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
4. Marie Tunroth 71,40 Jönköpings SK 185 kg
5. Marilea Nordström 106,20 Täby AK 185 kg
6. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
7. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
8. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 180 kg
9. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Sofia Loft 51,25 Göteborgs KK 469,60
2.Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 464,77
3. Miia Grändås 51,45 Örebro KK 455,63
4. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
5. Kristine Almroth 52,00 Jönköpings SK 445,67
6. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
7.. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
8. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
9. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
10. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 406,81
11. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 115,92
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 51,25 Göteborg KK 104,00
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706

Senast redigerad av Anders77 den 2014-05-26 klockan 20:47.
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-06-06, 20:50   #42
Chorizo
Registered User
 
Chorizos avatar
 
Reg.datum: Sep 2013
Ort: West side
Inlägg: 1 114
Klassisk styrkelyft 490,49 poäng Sofia Loft
Chorizo är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-06-10, 14:14   #43
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 530 kg
6. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 212,5 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4.Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 150 kg
5. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 519,96
9. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
10. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
11. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
12. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 158,45
4. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
5. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
6. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
7. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 495 kg
2. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 440 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
4. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 kg
5. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 421 kg
6. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 417,5 kg
7. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 417,5 kg
8. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 412,5 kg
9. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
10. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
11. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 405 kg
12. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
13. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
14. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 104,95 Södertälje AK 185 kg
2. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
3. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 167,5 kg
4. Isabella von Weissenberg 70,85 Göteborg KK 160 kg
5. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
6. Riitta Liimatainen 61,70 Örebro KK 152,5 kg
7. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 152,5 kg
8. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
9. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 150 kg
10. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
11. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg


100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 120 kg
2. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
3. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 112,5 kg
4. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
8. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 100 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 190 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
4. Marie Tunroth 71,40 Jönköpings SK 185 kg
5. Marilea Nordström 106,20 Täby AK 185 kg
6. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
7. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
8. Ellinor Svensson 83,15 Sundbybergs TK 180 kg
9. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Sofia Loft 50,55 Göteborgs KK 490,49
2. Miia Grändås 50,65 Örebro KK 483,38
3.Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 475,99
4. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
5. Kristine Almroth 52,00 Jönköpings SK 445,67
6. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
7.. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
8. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
9. Marie Tunroth 70,75 Jönköping SK 415,78
10. Emelie Pettersson 104,95 Södertälje AK 406,81
11. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 121,70
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 50,55 Göteborg KK 105,18
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-07-14, 19:49   #44
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 530 kg
6. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 212,5 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 107,70 Borlänge AK 220,5 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4.Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 150 kg
5. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 519,96
9. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
10. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
11. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
12. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 180,31
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 158,45
4. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
5. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
6. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
7. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 510 kg
2. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 443,5 kg
3. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 440 kg
4. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 435,5 kg
6. Ellinor Svensson 81,23 Sundbybergs TK 435 kg
7. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 kg
8. Emma Andersson 83,24 Falkenbergs KK 420,5 kg
9. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 417,5 kg
10. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
11. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
12. Rebecca Lindkvist 76,29 Göteborg KK 407,5 kg
13. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 405 kg
14. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
15. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
16. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 104,84 Södertälje AK 195 kg
2. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
4. Ellinor Svensson 81,23 Sundbybergs TK 167,5 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 165 kg
6. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 160 kg
7. Rebecca Lindkvist 76,29 Göteborg KK 157,5 kg
8. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
9. Riitta Liimatainen 61,70 Örebro KK 152,5 kg
10. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 152,5 kg
11. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
12. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
13. Sandra Wilen 77,46 Örebro KK 150 kg
14. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
15. Terese Karlsson 123,92 Gävle KK 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 120 kg
2. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
3. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 112,5 kg
4. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Andrea Hammarström 66,52 HAK Greppet 102,5 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 190 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
4. Marie Tunroth 70,47 Jönköpings SK 186 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 185,5 kg
6. Marilea Nordström 106,20 Täby AK 185 kg
7. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
8. Terese Karlsson 123,92 Gävle KK 182,5 kg
9. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
10. Ellinor Svensson 82,90 Sundbybergs TK 180 kg
11. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg
12. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Sofia Loft 50,55 Göteborgs KK 490,49
2. Miia Grändås 50,65 Örebro KK 483,39
3.Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 475,99
4. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
5. Kristine Almroth 52,00 Jönköpings SK 445,67
6. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
7. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
8. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
9. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 439,19
10. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 429,20
11. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 419,24
12. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 121,70
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 50,55 Göteborg KK 105,18
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706

Senast redigerad av Anders77 den 2014-07-14 klockan 19:51.
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2014-09-27, 19:26   #45
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
2. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
3. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
4. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 530 kg
6. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
7. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg


200 kg knäböj

1. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
2. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
3. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
4. Malin Ericsson 80,60 215 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 212,5 kg
6.. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
7.. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
8.. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 109,25 Borlänge AK 240 kg
2. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 167,5 kg
3. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
4.Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 150 kg
5. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
5. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
6. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
7. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
3. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
5. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 KG
6. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
7. Malin Ericsson 80,60 200 kg

500 poäng Sammanlagt

1. Anna Olsson 55,05 ASK Eskilstuna 587,28
2. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 582,99
3.. Angelica Brage 51,70 Öjeby AK 550,97
4. Riitta Liimatainen 50,8 Örebro KK 548,92
5. Miia Liimatainen 50,38 Örebro KK 546,03
6. Kristine Almroth 51,80 Jönköping SK 531,40
7. Carola Lindström 51,55 Borås AK 520,83
8. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 519,96
9. Maria Eriksson 55,82 Malmö Lyftarklubb 516,07
10. Josephine Werngren 62,50 Sundbybergs TK 515,92
11. Marie Eriksson 54,35 Borås AK 514,92
12. Emma Björklund 62,00 Luleå AK 513,66
13.Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 508,28

150 poäng Bänkpress

1. Sandra Lönn 109,25 Borlänge AK 195,41
2. Anna Olsson 55,30 ASK Eskilstuna 172,30
3. Andrea Hammarström 64,40 HAK Greppet 158,45
4. Karolina Arvisson 71,43 Örebro KK 157,49
5. Nina Eriksson 54,90 Kiruna AK 155,35
6. Anna-Maria Nögglegaard 63,30 Stockholm Polisens IF 152,49
7. Maria Johansson 83,20 Skellefteå AK 150,09

400 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 510 kg
2. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 443,5 kg
3. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 440 kg
4. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 440 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 435,5 kg
6. Ellinor Svensson 81,23 Sundbybergs TK 435 kg
7. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 432,5 kg
8. Emma Andersson 83,24 Falkenbergs KK 420,5 kg
9. Erika Gustafsson 112,00 Lessebo Styrkeklubb 417,5 kg
10. Marilea Nodström 104,60 Täby AK 412,5 kg
11. Karolina Arvidsson 71,75 Örebro KK 408 kg
12. Rebecca Lindkvist 76,29 Göteborg KK 407,5 kg
13. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 405 kg
14. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 405 kg
15. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 402,5 kg
16. Terese Karlsson 117,55 Gävle KK 400 kg



150 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Petterson 104,84 Södertälje AK 195 kg
2. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg
3. Josefine Bark 83,20 Sundbybergs TK 170 kg
4. Ellinor Svensson 81,23 Sundbybergs TK 167,5 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 165 kg
6. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 160 kg
7. Rebecca Lindkvist 76,29 Göteborg KK 157,5 kg
8. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 157,5 kg
9. Riitta Liimatainen 61,70 Örebro KK 152,5 kg
10. Eleni Kamvissis 70,80 Lunds TK 152,5 kg
11. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 150,5 kg
12. Elisbeth Wahlander 70,90 Göteborg KK 150 kg
13. Sandra Wilen 77,46 Örebro KK 150 kg
14. Marilea Nordström 104,60 Täby AK 150 kg
15. Terese Karlsson 123,92 Gävle KK 150 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt

1. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 120 kg
2. Sandra Lönn 106,15 Ålands Kraftsportsklubb 120 kg
3. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 112,5 kg
4. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
5. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
6. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
7. Andrea Hammarström 66,52 HAK Greppet 102,5 kg
7. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
9. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg

180 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Pettersson 103,50 Södra TK 200 kg
2. Emma Andersson 82,90 Falkenbergs KK 190 kg
3. Jenny Sellén 90,95 Sundsvalls AK 190 kg
4. Marie Tunroth 70,47 Jönköpings SK 186 kg
5. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 185,5 kg
6. Marilea Nordström 106,20 Täby AK 185 kg
7. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 182,5 kg
8. Terese Karlsson 123,92 Gävle KK 182,5 kg
9. Viktoriia Larsson 75,90 Stockholm Polisens IF 180 kg
10. Ellinor Svensson 82,90 Sundbybergs TK 180 kg
11. Karin Franzén 88,40 Täby AK 180 kg
12. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg

400 poäng Sammanlagt Klassiskt

1. Sofia Loft 50,55 Göteborgs KK 490,49
2. Miia Grändås 50,65 Örebro KK 483,39
3.Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 475,99
4. Sofia Loft 54,80 Göteborg KK 452,37
5. Kristine Almroth 52,00 Jönköpings SK 445,67
6. Helen Engberg 55,65 Örebro KK 443,40
7. Angelica Brage 56,55 Öjeby AK 440,78
8. Riitta Liimatainen 60,00 Örebro KK 440,38
9. Marie Tunroth 70,47 Jönköping SK 439,19
10. Isabella von Weissenberg 70,97 Göteborg KK 429,20
11. Emelie Pettersson 104,84 Södertälje AK 419,24
12. Susanne Johansson 56,35 Sundbybergs TK 403,95

100 poäng Bänkpress Klassiskt

1. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 130,99
2. Jenny Adolfsson 61,90 Kalmar AK 121,70
3. Andrea Hammarström 62,30 HAK Greppet 108,31
4. Karolina Arvidsson 70,65 Örebro KK 106,27
5. Sofia Loft 50,55 Göteborg KK 105,18
6. Nina Eriksson 54,85 Kiruna AK 101,65

200p Klubben i Wilks marklyft:

1: Marie Eriksson 225.68p
2: Angelica Brage 212.97p
3: Kristine Almroth 212.54p
4: Carina Persson 209.55p
5: Miia Liimatainen 209.38p
6: Carola Lindstöm 208.79p
7: Helen Engberg 207.06p
8: Elisabeth Wahlander 200.74p

225p Klubben i Wilks knäböj

1 Kristine Almroth 225.07p
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706

Senast redigerad av Anders77 den 2014-09-27 klockan 19:32.
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat


Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 06:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
Copyright 2015, Kolozzeum (TM)