Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum
Gå tillbaka   Kolozzeum Forum - Sveriges största träningsforum > Tävlingsforum > Styrkesport > Allmänt - Styrkelyft

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2019-07-05, 01:39   #106
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 275
500 kg Sammanlagt

1. Frida Wik 77,17 Sundbybergs TK 577,5 kg
2. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
3. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
4. Jessika Lowe 73,06 HAK Greppet 567,5 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 565 kg
6. Marie Tunroth 71,30 Westbo AK 560,5 kg
7. Susanna Rombing 81,15 Katrineholm AK 557,5 kg
8. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
9. Matilda Wilmar 62,45 Sundbybergs TK 537,5 kg
10. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
11. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
12. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg
13. Katarina Ruus 80,10 AK Eskilstuna 505 kg
14. Elin Porath 111,80 Säffle AK 500 kg

200 kg knäböj

1. Susanna Rombing 81,15 Katrineholm AK 232,5 kg
2. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 227,5 kg
3. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
4. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
5. Matilda Wilmar 62,45 Sundbybergs TK 220 kg
6. Marie Tunroth 71.10 Jönköpings SK 220 kg
7. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
8. Jessika Lowe 73,06 HAK Greppet 215 kg
9. Frida Wik 77,17 Sundbybergs TK 215 kg
10. Malin Ericsson 80,60 215 kg
11. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
12. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
13. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg
14. Sandra Wilén 76,55 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 109,25 Borlänge AK 240 kg
2. Sofie Josefsson 79,45 Sundsvalls AK 180 kg
3. Anna Edvall 83,85 Sundsvalls AK 170 kg
4. Maria Johansson 84,00 Skellefteå AK 168 kg
5. Matilda Vilmar 62,56 Sundbybergs TK 165 kg
6. Andrea Hammarström 70,65 HAK Greppet 165 kg
7. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
8. Elin Porath 120,85 Säffle AK 160 kg
9. Frida Wik 76,85 Sundbybergs TK 155 kg
10. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
11. Emma Johansson 70,50 Nora AK 147,5 kg
12. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
13. Jessika Lowe 75,41 HAK Greppet 142,5 kg
14. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
15. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Marie Tunroth 71,30 Westbo AK 217,5 kg
3. Jessika Lowe 73,06 HAK Greppet 212,5 kg
4. Frida Wik 79,03 Sundbybergs TK 210 kg
5. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
6. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
7. Elina Rönnqvist 71,40 Öjeby AK 205 kg
8. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
9. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 kg
10. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
11. Malin Ericsson 80,60 200 kg

450 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Pettersson 116,58 Södertälje AK 562,5 kg
2. Emelie Leach 149,40 Väsby Atletklubb 562,5 kg
3. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 528 kg
4. Ida Rönn 71,90 Fyshusets SK Gävle 515 kg
5. Anna-Lena Bellqvist 145,25 Luleå AK 515 kg
6. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 512,5 kg
7. Vilma Olsson 70,95 Hallsbergs AK 501 kg
8. Amelia Mauritzon 74,35 Fyshusets Sportklubb 492,5 kg
9. Clara Fridén 81,80 Borlänge AK 482,5 kg
10. Madeleine Lundin-Heed 105,20 Södra SK 480 kg
11. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 477,5 kg
12. Linnea Bruce 79,15 Nässjö AMK 477 kg
13. Ellinor Svensson 82,35 Täby AK 476,5 kg
14. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 471,5 kg
15. Olivia Särnbratt Fransson 70,50 Sundbybergs TK 467,5 kg
16. Karina Persson 101,46 Sandvikens AK 467,5 kg
17. Jessika Lowe 76,05 HAK Greppet 462,5 kg
18. Anna Eriksson 81,20 Umeå Power 462,5 kg
19. Elin Poromaa 78,45 Malmbergets AIF 460 kg
20. Rebecca Josefsson 79,60 Göteborg KK 455,5 kg
21. Elin Sandgren 74,95 Upsala TK 455 kg
22. Jenny Adolfsson 62,65 Kalmar AK 450 kg



175 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Leach 148,75 Väsby AK 223 kg
2. Emelie Petterson 113,84 Södertälje AK 222,5 kg
3. Anna-Lena Bellqvist 145,25 Luleå AK 215 kg
4. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 203 kg
5. Amelia Mauritzon 71,00 Fyshusets SK Gävle 197,5 kg
6. Vilma Olsson 70,95 Hallsbergs AK 190 kg
7. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 187,5 kg
8. Ida Rönn 71,90 Fyshusets SK Gävle 185 kg
9. Madeleine Lundin 105,20 Södra SK 185 kg
10. Ellinor Svensson 82,35 Täby AK 182,5 kg
11. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg
12. Olivia Särnbratt Fransson 70,50 Sundbybergs TK 177,5 kg
13. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 177,5 kg
14. Rebecca Josefsson 79,40 Göteborg KK 175 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt


1. Emelie Pettersson 109,60 Södertälje AK 130,5 kg
2. Annika Zelander 71,30 Halmstad TSK 127,5 kg
3. Madeleine Lundin-Heed 105,40 Södra SK 125 kg
4. Sandra Lönn 109,00 Ålands Kraftsportsklubb 125 kg
5. Donna Berglund 56,72 ASK Eskilstuna 120,5 kg
6. Emelie Leach 149,40 Väsby AK 117,5 kg
7. Clara Fridén 80,10 Borlänge AK 117 kg
8. Vilma Olsson 70,85 Hallsbergs AK 115 kg
9. Micaela Ödling 72,55 Upsala TK 115 kg
10. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 112,5 kg
11. Sofie Johansson 70,45 Täby AK 110 kg
12. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
13. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
14. Anna-Lena Bellqvist 145,25 Luleå AK 110 kg
15. Andrea Hammarström 71,40 HAK Greppet 108 kg
16. Ida Rönn 71,75 Fyshusets SK Gävle 107,5 kg
17. Sophia Waldemarsson 50,70 HAK Greppet 105 kg
18. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
19. Ronja Wildenstam 68,25 Södra SK 105 kg
20. Josefin Djerv 69,60 Edsbyns AK 105 kg
21. Ellen Dalén 71,00 Become An Athlete SK 105 kg
22. Eva Roupé Alsén 92,60 Gävle KK 105 kg
23. Josefina Grassl 92,75 Karlstads AK 105 kg
24. Karina Persson 101,46 Sandvikens AK 105 kg
25. Laura Savolainen 56,95 Södra SK 102,5 kg
26. Josefin Almqvist 65,65 Landafors SK 102,5 kg
27. Agnes Rudin 70,35 Lunds TK 102,5 kg
28. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 102,5 kg
29. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 102,5 kg
30. Sandra Smoler Eisenberg 77,85 Göteborg KK 102,5 kg
31. Linnea Bruce 79,15 Nässjö AMK 102,5 kg
32. Maja Axelsson 82,30 SPIF 102,5 kg
33. Sandra Jakobsson 82,60 Göteborg KK 102,5 kg
34. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
35. Ellen Staveborg Kerkelä 61,80 Göteborg KK 100 kg
36. Linnea Holmgren 62,35 HAK Greppet 100 kg
37. Louice Persson 68,15 Sundbybergs TK 100 kg
38. Amelia Mauritzon 71,20 Fyshusets SK Gävle 100 kg
39. Elina Rönnqvist 72,74 Öjeby AK 100 kg
40. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg
41. Jessika Lowe 76,05 HAK Greppet 100 kg
42. Lisa Greis 78,60 Sandvikens AK 100 kg
43. Sofie Josefsson 82,26 Sundsvalls AK 100 kg



200 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Leach 149,40 Väsby AK 227,5 kg
2. Ida Rönn 71,90 Fyshusets SK Gävle 225 kg
3. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborgs KK 222,5 kg
4. Emelie Pettersson 109,60 Södertälje AK 215 kg
5. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 210 kg
6. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 205 kg
7. Jessika Lowe 76,05 HAK Greppet 205 kg
8. Anna Eriksson 81,20 Umeå Power 205 kg
9. Linnea Bruce 79,15 Nässjö AMK 204,5 kg
10. Ellinor Svensson 82,35 Täby AK 204 kg
11. Clara Fridén 81,80 Borlänge AK 203 kg
12. Amelia Mauritzon 71,20 Fyshusets SK Gävle 202,5 kg
13. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 201,5 kg
14. Sophia Granstad 61,55 Täby AK 200 kg
15. Elin Sandgren 74,95 Upsala TK 200 kg
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat


Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 20:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
Copyright 2015, Kolozzeum (TM)