Visa ett inlägg
Gammal 2020-01-10, 00:18   #107
Anders77
Registered User
 
Anders77s avatar
 
Reg.datum: Jul 2011
Ort: Falun
Inlägg: 1 276
500 kg Sammanlagt

1. Jessika Lowe 76,83 HAK Greppet 577,5 kg
2. Frida Wik 77,17 Sundbybergs TK 577,5 kg
3. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 572,5 kg
4. Sandra Lönn 103,60 Borlänge AK 570 kg
5. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 565 kg
6. Marie Tunroth 71,30 Westbo AK 560,5 kg
7. Susanna Rombing 81,15 Katrineholm AK 557,5 kg
8. Matilda Wilmar 62,64 Sundbybergs TK 553 kg
9. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 550 kg
10. Malin Ericsson 80,60 537,5 kg
11. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 518 kg
12. Sofia Kamlund 80,50 HAK Greppet 512,5 kg
13. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 510 kg
14. Karina Persson 99,55 Sandvikens AK 510 kg
15. Katarina Ruus 80,10 AK Eskilstuna 505 kg
16. Elin Porath 111,80 Säffle AK 500 kg

200 kg knäböj

1. Susanna Rombing 81,15 Katrineholm AK 232,5 kg
2. Elina Rönnqvist 71,45 Öjeby AK 227,5 kg
3. Lisa Sjöstrand Västerviks AK 225,5 kg
4. Jessika Lowe 76,83 HAK Greppet 225 kg
5. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 222,5 kg
6. Matilda Wilmar 62,45 Sundbybergs TK 220 kg
7. Marie Tunroth 71.10 Jönköpings SK 220 kg
8. Susanne Formgren Ockelbo AK 216 kg
9. Frida Wik 77,17 Sundbybergs TK 215 kg
10. Malin Ericsson 80,60 215 kg
11. Sofia Kamlund 80,50 HAK Greppet 205 kg
12. Sandra Lönn 96,65 Borlänge AK 205 kg
13. Lucia Christensen 72,75 Västra AK 202,5 kg
14. Riitta Liimatainen 59,65 Örebro KK 200 kg
15. Sandra Wilén 76,55 Örebro KK 200 kg

140 kg Bänkpress

1. Sandra Lönn 109,25 Borlänge AK 240 kg
2. Sofie Josefsson 79,45 Sundsvalls AK 180 kg
3. Anna Edvall 83,63 Sundsvalls AK 170 kg
4. Maria Johansson 84,00 Skellefteå AK 168 kg
5. Matilda Vilmar 62,56 Sundbybergs TK 165 kg
6. Andrea Hammarström 70,65 HAK Greppet 165 kg
7. Karolina Arvidsson 71,43 Örebro KK 160,5 kg
8. Elin Porath 120,85 Säffle AK 160 kg
9. Frida Wik 76,85 Sundbybergs TK 155 kg
10. Anna Olsson Allmänna SK 147,5 kg
11. Emma Johansson 70,50 Nora AK 147,5 kg
12. Jessika Lowe 76,83 HAK Greppet 145 kg
13. Anna-Maria Nögglegard 63,30 Stockolm Polisens IF 142,5 kg
14. Josefine Bark 86,90 Sundbybergs TK 142,5 kg
15. Petra Höglund 70,85 Vedum AIS 140 kg
16. Karina Persson 99,55 Sandvikens AK 140 kg
17. Camilla Broström Almänna SK 140 kg

200 kg Marklyft

1. Lisa Sjöstrand 67,3 Västerviks AK 240 kg
2. Marie Tunroth 71,30 Westbo AK 217,5 kg
3. Jessika Lowe 73,06 HAK Greppet 212,5 kg
4. Frida Wik 79,03 Sundbybergs TK 210 kg
5. Anna Rosén 91,10 Extreme Power Team 210 kg
6. Monica Norberg Ludvika SK 210 kg
7. Elina Rönnqvist 71,40 Öjeby AK 205 kg
8. Josefine Bark 83,65 Sundbybergs TK 202,5 kg
9. Frida Sundström 62,45 Kiruna AK 200 kg
10. Elisabeth Wahlander 69,10 Broddetorps GOIF 200 kg
11. Lucia Christensen 74,10 Västra AK 200 kg
12. Malin Ericsson 80,60 200 kg

450 kg Sammanlagt Klassiskt

1. Emelie Leach 148,25 Väsby AK 575 kg
2. Emelie Pettersson 116,58 Södertälje AK 562,5 kg
3. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 528 kg
4. Anna-Lena Bellqvist 148,66 Luleå AK 520 kg
5. Ida Rönn 71,90 Fyshusets SK Gävle 515 kg
6. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 512,5 kg
7. Vilma Olsson 70,95 Hallsbergs AK 501 kg
8. Amelia Mauritzon 74,35 Fyshusets Sportklubb 492,5 kg
9. Ellinor Svensson 81,09 Täby AK 485 kg
10 Jessika Lowe 78,50 HAK Greppet 482,5 kg
11. Clara Fridén 81,80 Borlänge AK 482,5 kg
12. Madeleine Lundin-Heed 105,20 Södra SK 480 kg
13. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 477,5 kg
14. Linnea Bruce 79,15 Nässjö AMK 477 kg
15. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 471,5 kg
16. Olivia Särnbratt Fransson 70,50 Sundbybergs TK 467,5 kg
17. Karina Persson 101,46 Sandvikens AK 467,5 kg
18. Frida Henell 83,95 Växjö AK 465 kg
19. Anna Eriksson 81,20 Umeå Power 462,5 kg
20. Elin Poromaa 78,45 Malmbergets AIF 460 kg
21. Lindha Södergren 83,55 Sandvikens AK 457,5 kg
22. Rebecca Josefsson 79,60 Göteborg KK 455,5 kg
23. Elin Sandgren 74,95 Upsala TK 455 kg
24. Emelie Malm 94,42 Trosa Atletik IF 452,5 kg
25. Jenny Adolfsson 62,65 Kalmar AK 450 kg



175 kg Knäböj Klassiskt

1. Emelie Leach 148,25 Väsby AK 227,5 kg
2. Emelie Petterson 113,84 Södertälje AK 222,5 kg
3. Anna-Lena Bellqvist 145,25 Luleå AK 215 kg
4. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 203 kg
5. Amelia Mauritzon 71,00 Fyshusets SK Gävle 197,5 kg
6. Vilma Olsson 71,30 Hallsbergs AK 190,5 kg
7. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 187,5 kg
8. Ida Rönn 71,85 Fyshusets SK Gävle 185 kg
9. Ellinor Svensson 81,09 Täby AK 185 kg
10. Madeleine Lundin 105,20 Södra SK 185 kg
11. Erika Gustafsson 114,56 Lessebo Styrkeklubb 180 kg
12. Olivia Särnbratt Fransson 70,50 Sundbybergs TK 177,5 kg
13. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 177,5 kg
14. Rebecca Josefsson 79,40 Göteborg KK 175 kg
15. Linnea Bruce 80,35 Nässjö 175 kg
16. Lindha Södergren 83,55 Sandvikens AK 175 kg

100 kg Bänkpress Klassiskt


1. Emelie Pettersson 109,60 Södertälje AK 130,5 kg
2. Annika Zelander 71,79 Halmstad TSK 128 kg
3. Madeleine Lundin-Heed 105,40 Södra SK 125 kg
4. Emelie Leach 148,25 Väsby AK 125 kg
5. Sandra Lönn 109,00 Ålands Kraftsportsklubb 125 kg
6. Donna Berglund 56,72 ASK Eskilstuna 120,5 kg
7. Clara Fridén 80,10 Borlänge AK 117 kg
8. Vilma Olsson 70,85 Hallsbergs AK 115 kg
9. Micaela Ödling 72,55 Upsala TK 115 kg
10. Jenny Adolfsson 62,40 Kalmar AK 112,5 kg
11. Anna-Lena Bellqvist 148,66 Luleå AK 112,5 kg
12. Sofie Johansson 70,45 Täby AK 110 kg
13. Karolina Arvidsson 74,55 Örebro KK 110 kg
14. Anna Rosén 92,95 Extreme Power Team 110 kg
15. Andrea Hammarström 71,40 HAK Greppet 108 kg
16. Ida Rönn 71,75 Fyshusets SK Gävle 107,5 kg
17. Agnes Rudin 71,76 Lunds TK 107,5 kg
18. Jessika Lowe 78,50 HAK Greppet 107,5 kg
19. Sophia Waldemarsson 50,70 HAK Greppet 105 kg
20. Anna Lynge 51,95 Köpings AK 105 kg
21. Ronja Wildenstam 68,25 Södra SK 105 kg
22. Josefin Djerv 69,60 Edsbyns AK 105 kg
23. Ellen Dalén 71,00 Become An Athlete SK 105 kg
24. Ellen Svensson 76,70 Linköpings AK 105 kg
25. Linnea Bruce 80,35 Nässjö 105 kg
26. Frida Henell 83,95 Växjö AK 105 kg
27. Eva Roupé Alsén 92,60 Gävle KK 105 kg
28. Josefina Grassl 92,75 Karlstads AK 105 kg
29. Karina Persson 101,46 Sandvikens AK 105 kg
30. Laura Savolainen 56,64 Sundbybergs TK 103 kg
31. Josefin Almqvist 65,65 Landafors SK 102,5 kg
32. Louice Persson 67,85 Sundbybergs TK 102,5 kg
33. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 102,5 kg
34. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborg KK 102,5 kg
35. Olivia Särnbratt-Fransson 71,95 Sundbybergs TK 102,5 kg
36. Sandra Smoler Eisenberg 77,85 Göteborg KK 102,5 kg
37. Maja Axelsson 82,30 SPIF 102,5 kg
38. Sandra Jakobsson 82,60 Göteborg KK 102,5 kg
39. Carolina Hjelt 119,20 Södra TK 102,5 kg
40. Ellen Staveborg Kerkelä 61,80 Göteborg KK 100 kg
41. Linnea Holmgren 62,35 HAK Greppet 100 kg
42. Amelia Mauritzon 71,20 Fyshusets SK Gävle 100 kg
43. Elina Rönnqvist 72,74 Öjeby AK 100 kg
44. Viktoriia Larsson 74,10 Stockholm Polisens IF 100 kg
45. Lisa Greis 78,60 Sandvikens AK 100 kg
46. Sofie Josefsson 82,26 Sundsvalls AK 100 kg



200 kg Marklyft Klassiskt

1. Emelie Leach 149,40 Väsby AK 227,5 kg
2. Ida Rönn 71,90 Fyshusets SK Gävle 225 kg
3. Isabella Eriksson von Weissenberg 71,90 Göteborgs KK 222,5 kg
4. Emelie Pettersson 109,60 Södertälje AK 215 kg
5. Paula Jakobsson 83,15 HAK Greppet 210 kg
6. Jessika Lowe 78,50 HAK Greppet 207,5 kg
7. Annika Zelander 71,55 Halmstad TSK 205 kg
8. Ellinor Svensson 81,09 Täby AK 205 kg
9. Anna Eriksson 81,20 Umeå Power 205 kg
10. Linnea Bruce 79,15 Nässjö AMK 204,5 kg
11. Clara Fridén 81,80 Borlänge AK 203 kg
12. Amelia Mauritzon 71,20 Fyshusets SK Gävle 202,5 kg
13. Marie Tunroth 70,50 Westbo AK 201,5 kg
14. Sophia Granstad 61,55 Täby AK 200 kg
15. Elin Sandgren 74,95 Upsala TK 200 kg
16. Lindha Södergren 83,55 Sandvikens AK 200 kg
17. Anna-Lena Bellqvist 148,66 Luleå AK 200 kg
__________________
Klassisk Bänkpress Senior +120 kg: Norrlandsmästerskapen: silver -12, guld -13, -14, -15
SM: brons -14, 6:a -15
Veteran Master 1 +120 kg:
VM: 5:a -17 SM: silver -17
Personbästa Träning: 215 kg 160503 Tävling: 197,5 kg SM Borås 140706
Anders77 är inte uppkopplad   Svara med citat