handdator

Visa fullständig version : Hälsotéer


Fakir
2008-06-06, 12:52
Var inne och kollade på en hemsida idag och läste lite om hälsotéer. Det verkar i informationen som de gav ut på sidan om dessa téer att de ska vara riktigt användbara för styrketränare o.s.v. med massor av positiva effekter. Vad tror ni om detta?

Mental
2008-06-06, 13:03
Ahh, Pseudovetenskap är vackert!

Fakir
2008-06-06, 13:12
Precis vad jag trodde :D Det låter ju för bra för att vara sant, och det är ju bara té man dricker :P Hur ska det kunna påverka en så mycket.

Eddie Vedder
2008-06-06, 13:14
Jag gillar att "Örnens vatten" rekommenderar att man undviken överdriven alkoholkonsumtion för att hälsan skall bli bättre av téet. Kan de inte likagärna skriva "Nyttig mat, regelbundnen motion, viktstabilitet undvik att stressa för mycket röka och undvik överdriven alkoholkonsumtion så kommer Örnens vatten ge dig god hälsa":D.

patashnik
2008-06-06, 14:09
:laugh:

Ett gott skratt förlänger livet sägs det ju, så den där sidan kanske har en poäng ändå... :D